Tarcze do szlifowania gresu – jakie wybrać?

Tarcze do szlifowania gresu – jakie wybrać?

Tarcze do szlifowania gresu – jakie wybrać?

Remonty i wykańczanie wnętrz bardzo często wiążą się z układaniem płytek gresowych, a co za tym idzie, również ich obróbką. Ze względu na twardość tego materiału najczęściej wykorzystuje się w tym celu diamentowe tarcze do szlifowania gresu.

Tarcze do szlifowania gresu w zależności od modeli umożliwiają również fazowanie i cięcie. Ich zastosowanie jest dość szerokie. Dzięki temu, że są uniwersalne, mogą być używane także przy obróbce innych twardych materiałów np. betonu, granitu czy marmuru.

Tarcze do szlifowania gresu – jakie wybrać?

Wybierając tarcze do szlifowania gresu, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich zastosowanie. Różnią się one między sobą m.in. grubością, średnicą tarczy, średnicą otworu do osi maszyny i przeznaczone są do różnych rodzajów cięcia (na sucho albo na mokro). Dobrze dobrana tarcza gwarantuje uzyskanie lepszego efektu i zapobiega uszkodzeniu się narzędzia oraz skrawanego materiału.

Nasz sklep z narzędziami – Herman24 oferuje różne tarcze do szlifowania gresu, a w tym m.in.:

  • PRO Tarcza diamentowa 2w1 125 mm – HERMAN – tarcza przeznaczona do szlifowania gresu oraz cięcia. Na obwodzie posiada dodatkowe otwory wentylacyjne, podnoszące skuteczność obróbki najtwardszych materiałów, w tym także betonu, granitu, marmuru, ceramiki czy kamienia naturalnego;
  • Tarcza diamentowa 2w1 115 mm - HERMAN – uniwersalna tarcza z diamentem nanoszonym poprzez elektrolizę. Doskonale sprawdza się nie tylko jako tarcza do szlifowania gresu, ale również do fazowania i cięcia materiałów takich jak: granit, marmur, ceramika, kamień naturalny. Tarcza dostępna jest również w rozmiarze 125 mm (Tarcza diamentowa 2w1 125 mm - HERMAN).

Praca z tarczami, znajdującymi się w sklepie z narzędziami – Herman24 powinna się odbywać na sucho przy użyciu szlifierki kątowej z regulacją obrotów i maksymalną prędkością 12200 obr/min. Tarcze diamentowe do szlifowania gresu Herman pasują do szlifierek z gwintem M14.

Rodzaj skrawanego materiału, jego wielkość i urządzenie, do którego zostanie zamontowana tarcza, mają kluczowe znaczenie przy wyborze jej wyborze. Te wysokiej jakości gwarantują precyzję i skuteczność oraz usprawniają pracę. Przy prawidłowym użytkowaniu, zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta, dłużej zachowują swoją żywotność.

Przy obróbce materiałów, zwłaszcza takich jak gres warto zachować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, zakładając odpowiednią odzież ochronną (m.in. rękawice, okulary, buty, nauszniki, obuwie).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl