Kołnierz gwintowany - czym jest i po co się go stosuje?

Żeliwny kołnierz umożliwia zamocowanie do ściany lub podłogi dowolnej konstrukcji z rur stalowych i kształtek w stylu industrialnym / loftowym. Dostępne w różnych rozmiarach

Najczęściej używa się modeli spawanych lub wkręcanych, wykonanych ze stali nierdzewnej, żeliwa, aluminium, mosiądzu, brązu, a nawet plastiku. Materiał zwykle wybiera się pod kątem wykonywanych prac oraz rodzaju rur. Kryzy można również łączyć ze sobą, używając śrub i stosując między nimi odpowiednią uszczelkę. W projektach wnętrzarskich najczęściej przytwierdza się je do ścian lub podłóg w celu umożliwienia montażu konstrukcji składającej się ze stalowych rur.

Kryza (inaczej kołnierz gwintowany) to jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, rurociągach i gazociągach. W naszej ofercie znajdziesz warianty w stylu loftowm, które pomogą Ci stworzyć dowolną konstrukcję stanowiącą część aranżacji mieszkania, hotelu czy restauracji w stylu industrialnym. 

Kryza do rur - co to takiego?

Kołnierz kryza to rodzaj kołnierza, który ma gwinty rurowe. Kołnierze gwintowane sprawdzają się zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i domowych. Powszechnie wykorzystuje się je w celu utworzenia uszczelnienia między kołnierzem a rurą. Kołnierze gwintowane są również znane jako kołnierze wkręcane, mają gwint wewnątrz otworu kołnierza, który pasuje do rury o odpowiedniej średnicy.

Te elementy instalacji dostępne są w ofercie sklepu RasTool.pl. Mamy produkty w różnych rozmiarach (średnicach gwintu), przy czym kołnierze gwintowane w wariancie od ½ cala do 2 cali są znacznie powszechniejsze niż 3 lub 4-calowe. Mimo tego, że nasze kołnierze pełnią funkcję dekoracyjną ważne jest to, aby połączenia z rurami wykonane były w sposób estetyczny i trwały. Właściwie dobrany kołnierz żeliwny to podstawa stabilnej i trwałej konstrukcji. Zalet takiego rozwiązanie jest bardzo dużo. 

Kołnierz kryzowy - główne zalety 

Główną zaletą kołnierzy gwintowanych jest to, że można je podłączyć do rury bez konieczności spawania – wystarczy przykręcić je do ściany lub podłogi. W ten sposób stworzona konstrukcja będzie stabilna i trwała. Kolejna zaleta kołnierzy żeliwnych to szybki i bezinwazyjny montaż. Kołnierz żeliwny gwarantuje ponadto bardzo dobrą wytrzymałość konstrukcji uwzględniających rury, o ile między elementami zastosujemy odpowiednią uszczelkę. 

Ponadto, kołnierze żeliwne są estetyczne i nowoczesne. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest stworzenie spójnej aranżacji w stylu loftowym. Coraz więcej projektów architektonicznych uwzględnia taką konstrukcję jako integralną część wyposażenia wnętrza. Z pomocą kołnierzy kryzowych wykonasz meble, półki, osadzisz blaty czy umywalkę w łazience. A to wszystko w sposób bezinwazyjny. 

O czym warto pamiętać, stosując kołnierz kryzowy?

Kołnierze gwintowane są zwykle używane do rur ocynkowanych i żeliwnych, jednak możliwości w tym zakresie są znacznie szersze. Niezależnie jednak od tego, jak ą konstrukcję przy pomocy kołnierzy kryzowych chcesz stworzyć pamiętaj o tym, że ich montaż nie jest zalecany w przypadku jakichkolwiek zastosowań profesjonalnych, jak m.in. instalacje hydrauliczne czy rurociągi. Oferowane w sklepie RasTool.pl kołnierze żeliwne nie są objęte atestami i nie spełniają norm budowlanych. Warto o tym pamiętać, decydując się na złożenie zamówienia. 

Wybierając kołnierz żeliwny, należy zwrócić uwagę na całkowitą jego średnicę i rodzaj gwintu. Każdy projektant lub architekt powinien wiedzieć, jaki wariant najlepiej dobrać w konkretnym przypadku. Jeśli chcesz zamontować kołnierze żeliwne samodzielnie wystarczy, że zwrócisz uwagę na takie oznaczenia, jak całkowita średnica i rodzaj gwintu. Bardzo ważne jest to, aby zapoznać się ze szczegółową specyfikacją każdego produktu. Porównując poszczególne parametry, łatwiej znajdziesz element spełniający założenia projektu. 

Kołnierze kryzowe w ofercie sklepu RasTool.pl

Szukasz kołnierzagwintowanego? Jeśli tak, zapoznaj się już dzisiaj z ofertą sklepu internetowego RasTool.pl, gdzie dostępna jest pełna oferta kryz o różnej średnicy gwintów. Jako eksporter wysokiej jakości kołnierzy kryzowych firma dba o to, aby wszystkie złączki i kołnierze podlegały ścisłej kontroli na każdym etapie procesu produkcyjnego i były wykonane estetycznie. Produkty są pakowane tak, aby nie doszło do ich uszkodzeń podczas transportu. 

Złóż już dzisiaj zamówienie na kołnierz kryzowy z dostawą pod wskazany adres. Asortyment obejmuje pojedyncze kryzy, a także zestawy złożone z wielu sztuk tego rodzaju elementów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, nasi konsultanci służą pomocą. Wystarczy skontaktować się telefonicznie bądź e-mailowo z biurem obsługi klienta. Priorytetem firmy RasTool jest spełnienie oczekiwań najbardziej wymagającego klienta końcowego. Zapewniamy fachowe doradztwo, profesjonalne podejście i najwyższą jakość świadczonym usług.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl