Uniwersalne krzyżyki dystansowe i inne akcesoria do układania płytek

Nasze krzyżyki dystansowe uniwersalne są dostępne w różnych rozmiarach. Nasze krzyżyki dzięki najwyższej jakości oraz wykorzystanych najlepszych tworzyw sztucznych, podczas procesu usuwania nie pękają i łatwo dają się usunąć. 

Profesjonalne krzyżyki dystansowe Rostool idealnie sprawdzają się przy kładzeniu glazury czy kafli podłogowych.

Krzyżyki dystansowe

Krzyżyki dystansowe - Rostool

Dystansowanie płytek krzyżykami to podstawowa metoda stosowana podczas układania ich. Dobre uniwersalne krzyżyki umożliwiają zachowanie jednakowego wymiaru fugi na całej powierzchni podłogi lub ściany niezależnie od obciążenia, jakie generują płytki z warstwą spoiny. Oprócz tego są łatwe do zdemontowania i można stosować je ponownie. Oprócz krzyżyków glazurniczych do układania kafelek warto stosować też dodatkowe akcesoria, takie jak prowadnice do otwornic czy przymiary do płytek i otworów.

Kolorowe krzyżyki dystansowe do fug o różnej grubości

Oferowane przez nas krzyżyki dystansowe do glazury to modele dwa w jednym. Można stosować je jako typowe krzyżyki do dystansowania płytek na ich krawędziach i narożnikach. Krzyżyki oferujemy w typowych rozmiarach dostosowanych do zalecanych grubości fug glazurniczych. Dla ułatwienia realizacji prac krzyżyki o poszczególnych grubościach różnią się kolorem, co zapobiega błędom w doborze ich grubości podczas realizacji prac montażowych.

  • Czarne krzyżyki dystansowe do fug o grubości 1 mm – uniwersalne krzyżyki dystansowe do płytek, które układa się z fugą o grubości jednego mm, są dostępne w kolorze czarnym. Czarne dystanse do glazury o grubości 1 mm oferowane w naszym sklepie to wygodne modele 2 w 1. 
  • Żółte krzyżyki glazurnicze o grubości 1,5 mm – krzyżyki do dystansowania płytek w kolorze żółtym umożliwiają ustalenie płytek względem siebie tak, aby uzyskać równą fugę o grubości 1,5 mm niezależnie od tego, czy kafelki są układane na powierzchni poziomej, czy pionowej.
  • Czerwone krzyżyki dystansowe o grubości 2 mm – układanie glazury na podłogach lub ścianach z fugą 2 mm umożliwiają czerwone krzyżyki dystansowe. Tworzywo o wysokiej wytrzymałości sprawia, że krzyżyki utrzymują wymiar fugi nawet przy znacznym obciążeniu, a po związaniu kleju umożliwia ich łatwy demontaż. Krzyżyki po demontażu są gotowe do ich ponownego zastosowania.
  • Granatowe krzyżyki dystansowe o grubości 3 mm – te krzyżyki do glazury to doskonałe rozwiązanie do dystansowania kafelek o sporej powierzchni. Sprawdzają się przy układaniu warstwy wykończeniowej na ścianach i podłogach. Utrzymują one wymiar fugi do związania spoiny i są łatwe do zdemontowania.

Zalety krzyżyków glazurniczych wielokrotnego użytku

Oferowane przez nas systemowe krzyżyki do dystansowania kafelek to wyposażenie wielokrotnego użytku. Krzyżyki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby po związaniu spoiny (kleju) można było je łatwo zdemontować – wystarczy wyciągnąć je ze szczelin dystansowych. Twardość tworzywa gwarantuje, że krzyżyki nie zostaną uszkodzone ani pod wpływem obciążenia ciężkimi płytkami, ani w trakcie demontażu. Gładka powierzchnia zapobiega przywieraniu spoiny i ułatwia czyszczenie krzyżyków po ich demontażu. 

  • Krzyżyki dystansowe do fug o różnej grubości oznaczone kolorami – uniwersalne krzyżyki do płytek 2 w 1 są dostępne we wszystkich typowych rozmiarach stosowanych podczas realizacji prac glazurniczych. Dzięki oznaczeniu krzyżyków o określonej grubości specjalnym kolorem unika się pomyłek podczas prac montażowych. Krzyżyki dystansowe o różnej grubości można przechowywać i transportować w jednym pojemniku. 
  • Uniwersalne krzyżyki 2 w 1 do płytek – krzyżyki można stosować do dystansowania dwóch płytek względem siebie na ich krawędziach oraz czterech kafelek stykających się narożnikami. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów do dystansowania płytek podczas ich montażu.
  • Solidne tworzywo do krzyżyków dystansowych – do produkcji krzyżyków zastosowano tworzywo wysokiej jakości. Stosunkowo twarde krzyżyki są odporne na działanie zmieniających się temperatur i na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nawet pod dużym obciążeniem (przy układaniu ciężkich płytek, także na wysokich ścianach) krzyżyki utrzymują wymiar fugi, a po związaniu spoiny można je łatwo wyjąć i zastosować ponownie.

Co więcej, jakość tworzywa zastosowanego do produkcji oferowanych przez nas krzyżyków do kafelek zapobiega zmianom kształtu i grubości na skutek działania zmieniających się temperatur. Krzyżyki utrzymują wymiary nominalne niezależnie od obciążenia i warunków w miejscu montażu warstwy wykończeniowej z glazury. Dzięki temu można stosować je do prac realizowanych przy skrajnych temperaturach otoczenia.

Inne przydatne akcesoria do układania glazury

Sprawne układanie glazury przy zastosowaniu oferowanych przez nas krzyżyków dystansowych pozwala na szybką realizację projektu. Aby ułatwić układanie płytek w miejscach, które wymagają dopasowania kształtu kafelek lub wycięcia w nich otworów, warto stosować dodatkowe akcesoria, opracowane pod kątem potrzeb glazurników. W naszym sklepie oferujemy doskonałej jakości narzędzia, które są przeznaczone do stosowania na miejscu montażu glazury. Dzięki akcesoriom takim jak przymiary do płytek glazurniczych, przymiary do otworów w płytkach i prowadnice do otwornic wszystkie prace pomiarowe i adaptacyjne można wykonać na miejscu montażu. 

  • Przymiar do płytek glazurniczych – to urządzenie umożliwiające dokładne odwzorowanie kształtu, do którego trzeba dopasować kolejną kafelkę. Wystarczy przyłożyć przyrząd w miejscu, w którym ma być ułożona, zablokować go i można przenieść i odrysować kształt na płytce przeznaczonej do docięcia. Przymiary do kafelek są dostępne w kilku wielkościach.
  • Przymiar do otworów w płytkach – precyzyjne wycinanie otworów w płytkach wymaga nie tylko dobrej otwornicy, ale też fachowego przyrządu do mierzenia i przenoszenia lokalizacji otworu na płytce. Do takich zadań stosuje się przymiary ze wzornikami otworów. Po dopasowaniu otworu do szablonu na wzorniku i ustawieniu drugiego końca przymiaru w punkcie odniesienia np. w miejscu, w którym będzie znajdował się jeden z narożników kafelki, w której ma zostać wycięty otwór, blokuje się elementy ruchome, co pozwala przenieść i odrysować lokalizację oraz średnicę otworu na dostosowywanej płytce.
  • Prowadnice do otwornic – wycięcie otworu wymaga precyzji. Zazwyczaj otwory w płytkach wycina się elektronarzędziami ręcznym, dlatego warto zastosować dodatkową przystawkę do prowadzenia otwornicy. Urządzenie ze wzornikiem otworów, montuje się na płytce za pomocą przyssawki. Zamontowana prowadnica zapobiega przypadkowemu przesunięciu narzędzia, co gwarantuje precyzyjne wiercenie bez uszkodzeń wokół krawędzi otworu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl