System poziomowania płytek – co to jest i jak z niego korzystać?

System poziomowania płytek – co to jest i jak z niego korzystać?

System poziomowania płytek – co to jest i jak z niego korzystać?

Układanie płytek wymaga ogromnej cierpliwości, wytrwałości i precyzji, a osiągnięcie pożądanego efektu jest możliwe, gdy tworzą one równą powierzchnię. Nowoczesny system poziomowania płytek znacząco usprawnia i przyspiesza pracę, jednocześnie wypierając stosowane wcześniej „krzyżyki”.

Każdy fachowiec powinien dobrać system poziomowania płytek pod względem własnych preferencji oraz wielkości płytek (zwłaszcza ich grubości), możliwości dokupienia dodatkowych klipsów.

System poziomowania płytek – Najważniejsze zalety

System poziomowania płytek ma wiele zalet, ale warto zwrócić uwagę na te najważniejsze, takie jak – usprawnienie pracy, łatwy montaż, możliwość wyboru odpowiedniego systemu (w tym także klipsów wielokrotnego użytku), estetyczne wykończenie.

System poziomowania płytek – Jak z niego korzystać?

Instrukcja obsługi jest bardzo prosta. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj systemu wybierzesz. Najważniejsze jednak jest poprawne ułożenie pierwszej płytki, ponieważ to według niej będą układane kolejne.

System poziomowania płytek z klipsami wielokrotnego użytku

Nałóż klej na płytkę, a następnie umieść ją na klejonej powierzchni. Metalową część klipsa, w kształcie litery „T” wsuń w fugę i zaczep o płytkę, przekręcając go o 90 stopni. Po zablokowaniu wystarczy dokręcić nakrętkę specjalnym kluczem (klucz na ogół jest częścią zestawu) i skorygować ewentualne błędy. Przykładowe systemy do poziomowania płytek, które znajdują się w ofercie sklepu z narzędziami – Herman24 to m.in. System poziomowania płytek wielokrotnego użytku 50 szt. - HERMAN, System poziomowania płytek wielokrotnego użytku 100 szt. - HERMAN.

System poziomowania płytek z klinami LSH (Leveling System HERMAN)

Po nałożeniu kleju na płytkę i umieszczeniu jej na klejonej powierzchni wsuń klipsy pod płytki, a następnie umieść w nich kliny (głównym zadaniem klinów jest dociśnięcie płytek do podłoża). Zrób to ręcznie lub przy pomocy specjalnych szczypiec (np. Szczypce do systemu poziomowania płytek - HERMAN), które ułatwiają układanie płytek.

Nasz sklep z narzędziami – Herman24 ma w swojej ofercie zestaw z klinami – System poziomowania płytek LSH - HERMAN. Zarówno kliny, jak i klipsy możesz dokupić oddzielnie.

Zastosowanie systemu poziomowania pozwala szybciej ułożyć płytki nawet na nierównym podłożu i finalnie osiągnąć równą powierzchnię. Planując remont, dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw, który zawiera niezbędną ilość elementów, potrzebnych do wykonania zadania. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy układaniu płytek podłogowych, jak i ściennych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl