Profesjonalne wiertła do betonu

Profesjonalne wiertła do betonu

Profesjonalne wiertła do betonu

Rodzaj zastosowanego narzędzia do wiercenia w betonie zależy przede wszystkim od średnicy wykonywanego otworu i jego głębokości. Wśród najczęściej stosowanych narzędzi do obróbki tego typu materiałów można wyróżnić wiertła widiowe do betonu oraz wiertła przebiciowe do betonu. O tym, które narzędzie wybrać, opowiemy w dalszej części artykułu.

Wiertła widiowe do betonu

Wiertła widiowe do betonu to najlepszy wybór, by wiercić otwory o niewielkiej średnicy i małej głębokości. Materiałami narzędziowymi stosowanymi do ich produkcji są przede wszystkim stal oraz węglik spiekany. Końcówka wiertła do betonu została wyposażona w czteroostrzową głowicę skrawającą, która umożliwia efektywną obróbkę, nawet w przypadku kontaktu ze stalowym zbrojeniem materiału. Narzędzia te charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, wysoką udarnością oraz bardzo dużą odpornością na ścieranie podczas obróbki. Specjalnie zaprojektowana geometria części roboczej narzędzia umożliwia skuteczne odprowadzanie pyłów i wiórów powstających podczas wykonywania otworów.

Wiertła przebiciowe do betonu

Wiertła przebiciowe do betonu to doskonałe narzędzia do wiercenia otworów o większej średnicy i dużej głębokości. Narzędzia te są stosowane również do wykonywania długich przewiertów w twardych materiałach budowlanych. Podobnie jak w przypadku wierteł widiowych, wiertła przebiciowe są produkowane z materiałów takich jak: stal narzędziowa i węglik spiekany. Dzięki asymetrycznie rozmieszczonym węglikom charakteryzują się wytrzymałością i długą żywotnością podczas obróbki materiałów trudnoobrabialnych. Narzędzia te charakteryzuje również solidna konstrukcja. Zostały tak zaprojektowane, aby zagwarantować niski poziom drgań podczas wiercenia długich otworów. Ta właściwość ma szczególny wpływ na wysoką jakość powierzchni wykonywanego otworu.

Najlepsze wiertła do betonu z Rastool

Rastool to czołowy dostawca profesjonalnych narzędzi do wiercenia w materiałach trudnoobrabialnych. Marka specjalizuje się w dostarczaniu mocnych wierteł do betonu, które charakteryzują się doskonałą wydajnością oraz długą żywotnością. Wśród proponowanych produktów można znaleźć m.in. wiertła widiowe do wiercenia otworów o niewielkich średnicach i małych głębokościach oraz wiertła przebiciowe do wiercenia otworów o większych średnicach oraz dużych głębokościach.

Wiertła widiowe z Rastool są dostępne w rozmiarach o średnicy od 6 mm do 14 mm. Narzędzia mogą być używane do wiercenia otworów o różnych głębokościach, przy czym największa długość robocza wiertła spośród dostępnych modeli to nawet 300 mm. Końcówka wierteł widiowych do betonu została wyposażona w cztery ostrza skrawające, które doskonale radzą sobie z wykonywaniem otworów w betonie zbrojonym. Oferowane produkty występują z uchwytem SDS-Plus.

Wiertła przebiciowe z Rastool mają średnice 55 mm i 65 mm. Zależnie od wariantu wybranego narzędzia, głębokość wierconego otworu może wynosić nawet 950 mm. Wiertła te doskonale nadają się do wykonywania długich przewiertów w twardym betonie budowlanym. Oferowane produkty są dostępne z uchwytem SDS-max.

Oprócz profesjonalnych wierteł do betonu firma Rastool oferuje również inne narzędzia przeznaczone do obróbki materiałów trudnoobrabialnych. Proponowany asortyment to produkty najwyższej jakości, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i długą żywotnością podczas pracy w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Wśród narzędzi cieszących się największą popularnością można znaleźć m.in.: wiertła koronowekoronki diamentowefrezy diamentowe oraz tarcze diamentowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl