Otwornice do betonu – najwyższa jakość wiercenia

Otwornice do betonu – najwyższa jakość wiercenia

Otwornice do betonu – najwyższa jakość wiercenia

Budowa otwornic do betonu

Otwornice do betonu to narzędzia, które doskonale sprawdzają się podczas wiercenia otworów o większych średnicach. Są zbudowane najczęściej z dwóch głównych części: stalowego korpusu i diamentowych ostrzy skrawających. Korpus otwornicy wyglądem przypomina odcinek rury z pustym środkiem. Taka konstrukcja narzędzia umożliwia wydajne skrawanie materiału na obrysie otworu, a powstały po wierceniu odpad ma formę krążka. W korpusie otwornicy znajdują się często również dodatkowe otwory, które odpowiadają za wydajne odprowadzanie temperatury i pyłów powstających podczas wiercenia. Ostrza skrawające mogą mieć formę zarówno ciągłych, jak i pojedynczych segmentów.

Otwornice do betonu z ostrzem ciągłym to tzw. otwornice koronkowe do betonu. Narzędzia są wyposażone w warstwę diamentów lutowanych próżniowo, które zapewniają wydajne wiercenie w bardzo twardych materiałach. Otwornice koronkowe do betonu są przystosowane głównie do montowania na szlifierkach kątowych, jednak po zastosowaniu odpowiedniego adaptera istnieje możliwość stosowania ich również z wiertarkami lub wkrętarkami.

Otwornice do betonu z pojedynczymi segmentami to narzędzia, których ostrza mają zatopione opiłki diamentowe. Charakteryzują się bardzo dużą twardością i są odporne na zużycie nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Liczba diamentowych segmentów zależy od średnicy narzędzia i może wynosić od kilku do kilkunastu sztuk. Otwornice są dostępne najczęściej z uchwytem SDS, który umożliwia ich szybki montaż i demontaż na wiertarkach lub wkrętarkach.

Otwornice do betonu z wiertłem prowadzącym

Proces wiercenia otworów za pomocą otwornic do betonu wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Zbyt duża prędkość obrotowa narzędzia przed jego zagłębieniem w materiale obrabianym może spowodować, że narzędzie w momencie kontaktu z powierzchnią styku odskoczy od materiału i uszkodzi go. By tego uniknąć, opracowano specjalne rozwiązanie, które polega na dołączeniu wiertła centralnego odpowiedzialnego za wstępne zagłębienie narzędzia w materiale obrabianym oraz jego proste prowadzenie w trakcie wykonywania otworu. Wiertło prowadzące jest wykonane z węglika spiekanego, dzięki czemu z łatwością zagłębia się w twardym betonie budowlanym.

Mocne otwornice do betonu z Rastool

Firma Rastool oferuje wysokiej jakości otwornice do betonu, które charakteryzują się odpornością na zużycie. Proponowane modele są przystosowane do wykonywania otworów o różnych średnicach i głębokościach, dzięki czemu każdy użytkownik może dobrać narzędzia odpowiednie do swoich preferencji. 

Dodatkowo, w ofercie marki Rastool można znaleźć wysokowydajne wiertła do betonu oraz wiertła koronowe, które również doskonale radzą sobie z obróbką materiałów trudnoobrabialnych. Na szczególną uwagę zasługują także narzędzia do metalu, spośród których należy wyróżnić wiertła stopniowe z powłoką tytanową umożliwiające wiercenie nowych oraz rozwiercanie starych otworów w materiałach metalowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl