Koronki diamentowe – zastosowanie

Koronki diamentowe – zastosowanie

Koronki diamentowe – zastosowanie

Koronki diamentowe najczęściej wykorzystuje się do tworzenia otworów w twardych materiałach. Narzędzia posiadają różne rozmiary, dzięki czemu można łatwo dostosować je do wykonywanych prac.

 Używane są głównie na budowach podczas tworzenia instalacji (np. wentylacyjnych, elektrycznych, grzewczych czy wodno-kanalizacyjnych) w celu poprawnego poprowadzenie kabli oraz rur. Na co dzień przydają się zwłaszcza glazurnikom i kamieniarzom.

 Koronki diamentowe wysokiej klasy posiadają warstwę diamentów lutowanych próżniowo, co wpływa na zwiększenie ich trwałości i zapobiega stępieniu się. Ta cecha jest niezwykle istotna, biorąc pod uwagę ich szerokie zastosowanie.

Koronki diamentowe – Do jakich materiałów przeznaczone są narzędzia?

Za pomocą narzędzi takich jak koronki diamentowe możliwa jest obróbka m.in. gresu, marmuru, ceramiki oraz naturalnego kamienia. Efektem są precyzyjne otwory w najtwardszych materiałach.

Koronki diamentowe – Jak wybrać narzędzia?

Przed rozpoczęciem prac warto zastanowić się nad tym, jak będzie przebiegać instalacja, w jakich materiałach należy wykonać otwory, a następnie wybrać wielkość koronki diamentowej. Nasz sklep z narzędziami posiada w swojej ofercie różne rozmiary, począwszy od 6 mm (np. Koronka diamentowa 6 mm M14) do 125 mm (np. Koronka diamentowa 125 mm M14). Oprócz możliwości kupienia każdej z nich oddzielnie, koronki diamentowe sprzedawane są również w zestawach, składających się z 5, 9 lub 12 wierteł z dodatkowymi akcesoriami w zależności od kompletu (np. Zestaw koronek diamentowych M14, Zestaw koronek diamentowych z walizką M14).

Koronki diamentowe – Jak używać i dbać o narzędzia?

Wiercenie powinno się odbywać na sucho przy użyciu szlifierki kątowej. Podczas prac trzeba zapewnić narzędziu lepsze chłodzenie, dlatego warto stosować ruchy okrężne, jednocześnie trzymając szlifierkę pod kątem. Zarówno po pracy, jak i przed jej rozpoczęciem należy dobrze wyczyścić koronki diamentowe, zwłaszcza otwory wentylacyjne, ponieważ przyspieszają one wiercenie i usuwanie zbędnego materiału. Nie powinno przekraczać się maksymalnej ilości obrotów, zalecanej przez producenta (maksymalna prędkość robocza koronek diamentowych Herman to 11 000 obrotów na minutę).

Koronki diamentowe to solidne narzędzia, które mimo intensywnej eksploatacji są twarde, trwałe i stosunkowo rzadko ulegają zniszczeniu. Decydując się na wysoką jakość (np. wybierając koronki diamentowe Herman), masz gwarancję wytrzymałości. Pamiętaj, że poprawne użytkowanie oraz staranne dbanie o narzędzia ma znaczący wpływ na przedłużenie ich żywotności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl