Tarcze do cięcia i szlifowania betonu

Tarcze do cięcia i szlifowania betonu

Tarcze do cięcia i szlifowania betonu

Diamentowe ostrza

Aby proces skrawania mógł zostać prawidłowo przeprowadzony, narzędzie musi być twardsze i wytrzymalsze niż obrabiany materiał. Niezwykła wydajność tarcz do twardego betonu to zasługa obecności opiłków diamentu na powierzchni skrawającej ostrzy. Diament uchodzi za jeden z najtwardszych materiałów na świecie i charakteryzuje się doskonałą odpornością na ścieranie. Dzięki tej właściwości, tarcze diamentowe rewelacyjnie sprawdzają się podczas obróbki materiałów trudnoobrabialnych. 

Doskonałe właściwości wytrzymałościowe diamentowych ostrzy to również efekt dobrej przewodności cieplnej tego materiału. Cięcie i szlifowanie betonu wiąże się z powstawaniem bardzo wysokich temperatur podczas procesu obróbki, a dobra przewodność cieplna zapobiega przegrzewaniu się ostrzy, a tym samym ich przedwczesnemu zużyciu. Niektóre modele tarcz do twardego betonu są przystosowane również do pracy na mokro, co znacząco ogranicza unoszenie się pyłów powstających podczas obróbki oraz wydłuża żywotność narzędzi.

Ostrza tarcz diamentowych są dostępne jako kilka ciągłych lub pojedynczych segmentów, których liczba zależy od konstrukcji narzędzia i jego rozmiarów. Podczas pracy tarcza stopniowo ulega zużyciu, odsłaniając tym samym kolejne opiłki diamentu, które ścierają materiał obrabiany. Geometria ostrzy tarcz do betonu została tak zaprojektowana, aby zapewnić ich jak najlepsze chłodzenie podczas pracy i ograniczyć ich zużycie.

Tarcze do betonu od Rastool

Firma Rastool to zaufany dostawca wysokowydajnych narzędzi do obróbki materiałów trudnoobrabialnych. Wieloletnie doświadczenie i zaufanie tysięcy klientów pozwoliło marce na zdobycie ugruntowanej pozycji rynkowej. Jedną z głównych kategorii oferowanych przez Rastool produktów są wysokiej jakości tarcze diamentowe do cięcia i szlifowania betonu.

Wśród proponowanych produktów można znaleźć zarówno specjalne tarcze do cięcia lub szlifowania, jak i tarcze uniwersalne, które sprawdzają się w przypadku obu tych procesów. Zależnie od modelu narzędzia są dostępne w rozmiarze 125 mm lub 230 mm. Tarcze 125 mm są przeznaczone do standardowych szlifierek kątowych (używanych również często w amatorskich warsztatach przydomowych), natomiast tarcze 230 mm są przeznaczone do nieco większych szlifierek kątowych (używanych zwykle przez profesjonalne firmy remontowo-budowlane).

Tarcze do betonu zbrojonego Rastool charakteryzują się doskonałą wytrzymałością podczas pracy w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Diamentowe ostrza są odporne na zużycie i pozwalają na wyszlifowanie wysokiej jakości powierzchni pozbawionej wykruszeń i innych niedoskonałości. By zwiększyć żywotność narzędzi, rekomenduje się używanie szlifierki kątowej z możliwością regulacji prędkości obrotowej, co pozwala na płynniejsze zagłębianie się tarczy w materiale obrabianym i uzyskanie gładkiej powierzchni. Na szczególną uwagę zasługują tarcze do szlifowania betonu (tarcze garnkowe), które są wyposażone w nacięty gwint M14 do mocowania narzędzia poprawiający sztywność tarczy i zmniejszający drgania podczas pracy. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na jakość uzyskanej powierzchni.

Rastool oferuje także inne narzędzia skrawające do obróbki materiałów zwykłych i trudnoobrabialnych. Są to m.in.: wiertła do betonunarzędzia do metalu oraz frezy do drewna. Wśród proponowanych produktów można znaleźć również wiele akcesoriów potrzebnych na budowie. Doświadczeni specjaliści z firmy Rastool oferują fachowe doradztwo w zakresie obróbki materiałów trudnoobrabialnych i dobrania najlepszych narzędzi. W razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl