Narzędzia diamentowe – ich rodzaje i zastosowanie

Narzędzia diamentowe – ich rodzaje i zastosowanie

Narzędzia diamentowe – ich rodzaje i zastosowanie

Narzędzia diamentowe umożliwiają obróbkę twardych materiałów takich jak: gres, granit, marmur, ceramika oraz kamień naturalny. Charakteryzują się wytrzymałością i wysoką jakością, co ważne jest zwłaszcza w branży budowlanej, gdzie używa się ich najczęściej.

Twardość diamentów sprawia, że narzędzia są bardzo precyzyjne, a efekt wykonanych prac za ich pomocą jest o wiele lepszy niż w przypadku zwykłych narzędzi.

Narzędzia diamentowe – ich rodzaje i zastosowanie

Szlifowanie, wiercenie, cięcie i frezowanie to prace, w których doskonale sprawdzą się narzędzia diamentowe. Chociaż używa się ich głównie w budownictwie i przemyśle, są również przydatne w przydomowych warsztatach.

Możemy wyróżnić wiele rodzajów narzędzi diamentowych, w tym m.in.:

Koronki diamentowe – to specjalne wiertła umożliwiające wykonywanie otworów w twardych materiałach. Przydają się zwłaszcza w budownictwie i przemyśle podczas prac związanych z wykonywaniem instalacji (m.in.: grzewczych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych). Nasz sklep z narzędziami Herman24 ma w swojej ofercie koronki diamentowe od 6 mm do 125 mm (np. Koronka diamentowa 6 mm M14, Koronka diamentowa 14 mm M14, Koronka diamentowa 125 mm M14).

Tarcze diamentowe – służą do cięcia (np. PRO Tarcza diamentowa 115 mm) i szlifowania (np. PRO Tarcza diamentowa 2w1 125 mm), zapewniając gładkie wykończenie, pozbawione odprysków.

Frezy diamentowe – doskonale sprawdzają się przy powiększaniu otworów w gresie, granicie, marmurze, ceramice, kamieniu naturalnym. A jeśli dodatkowo posiadają otwory wentylacyjne (np. Frez diamentowy 10 mm M14, Frez diamentowy 20 mm M14), praca nimi przebiega sprawnie.

Diamentowe kostki polerskie – umożliwiają ręczne szlifowanie krawędzi twardych materiałów. Sklep z narzędziami Herman24 oferuje kostki o granulacjach 50-400 (np. Kostka diamentowa do ręcznego szlifowania G50, Kostka diamentowa do ręcznego szlifowania G400).

Diamentowe dyski na rzep – przeznaczone są do polerowania zarówno krawędzi, jak i płaskich powierzchni, zapewniając przy tym efekt precyzyjnego wygładzenia. W naszym sklepie z narzędziami Herman24 dostępne są tarcze diamentowe do pracy zarówno na mokro, jak i na sucho o granulacjach 50-3000 np. Tarcza diamentowa 100 mm do szlifowania gresu na mokro G50, Tarcza diamentowa 100 mm do szlifowania gresu na mokro G3000.

Narzędzia diamentowe ze względu na soje właściwości mają wydłużoną żywotność i są odporne na wszelkie uszkodzenia. Decydując się na ich zakup, trzeba przede wszystkim zastanowić się, do jakich rodzajów prac są potrzebne i jakie materiały będą nimi obrabiane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl