Do czego służą wiertła diamentowe? - zasady wiercenia wiertłem diamentowym

Do czego służą wiertła diamentowe? - zasady wiercenia wiertłem diamentowym

Do czego służą wiertła diamentowe? - zasady wiercenia wiertłem diamentowym

Atutem wiertła diamentowego jest nie tylko możliwość przewiercenia się przez najtwardsze powierzchnie, ale również gwarancja precyzyjnej pracy. Technika diamentowa umożliwia wykonywanie otworów oraz obróbkę twardych materiałów takich jak kamień, granit czy marmur. Należy jednak pamiętać o stosowaniu ogólnych zasad podczas pracy z wiertłem diamentowym, aby cieszyć się oczekiwanymi efektami i komfortem użytkowania.

  • Czym wyróżniają się wiertła koronowe?
  • Do czego służą wiertła diamentowe?
  • Zasady użytkowania wierteł diamentowych

Do czego służą wiertła diamentowe?

Ze względu na swoją wytrzymałość, wiertła diamentowe znajdują zastosowanie przy wielu pracach i rodzajach materiałów. Idealnie nadają się do wiercenia klasycznych otworów. Te o mniejszej średnicy mogą przewiercić powierzchnię na wylot, a te o większych rozmiarach umożliwiają również wywiercanie szerokich, ale płytkich otworów.


Wiertła koronowe szczególnie często wykorzystywane są na budowach. Idealnie nadają się do wywiercania otworów w ścianach, stropach czy nawet fundamentach. Ich twardość i wytrzymałość pozwala na wiercenie w wielu najtwardszych materiałach. Przydają się przy montażu instalacji grzewczych, sanitarnych i elektrycznych.

Czym wyróżniają się wiertła koronowe?

Wiertła diamentowe to najbardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie akcesoria, które dają sobie radę praktycznie z każdym typem materiałów. Szerokie zastosowanie w pracach budowlanych i remontowych znajdują również wiertła koronowe, wykonane z diamentu. Swoją budową różnią się od klasycznych, ponieważ mają kształt pustej rury. Na jej końcu osadzone są diamentowe segmenty – zatem za obróbkę materiałów odpowiadają jedynie krawędzie tych wierteł. Segmenty diamentowe dobiera się w zależności od wierconego materiału. Akcesoria koronowe mogą mieć różną średnicę- nawet kilkudziesięciu centymetrów.


Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej prędkości pracy. Ma na to wpływ średnica wiertła oraz rodzaj obrabianego materiału. Właściwe ustawienia parametrów, zapewni płynną pracę wszystkich wierteł diamentowych, komfort oraz efektywność naszej pracy.

Zasady użytkowania wierteł diamentowych

Wiertła wykonane z diamentu nadają się do takich urządzeń jak wiertarka akumulatorowa, wiertnica lub szlifierka kątowa. Przy wierceniu korzysta się z dwóch podstawowych metod: “na sucho” i “na mokro”. Wybór metody zależy głównie od rodzaju wiertła, którego używamy.


Prawidłowe i stabilne zamocowanie podstawy wiertnicy zapewnia nam bezawaryjną i precyzyjną pracę. Zanim zaczniemy wykonywać otwór, powinniśmy dokonać przeglądu technicznego maszyny, zwracając szczególną uwagę na sprawność napędu oraz instalacji zasilającej.

Sklep z narzędziami RASTOOL oferuje narzędzia diamentowe produkowane w najwyższym standardzie. Wytrzymałość i niezawodność to nasza wizytówka. Jako specjaliści, spełniamy wszystkie oczekiwania najbardziej wymagających. Znajomość i zrozumienie sposobu korzystania z tarcz diamentowych w praktyce, daje nam możliwość fachowego doradztwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl